SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 9076251
nr 907 6251
Skedar
10 st, silver, 1800-/1900-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 augusti 2014
kl 19:08:07
21/8 09:01:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver